Založ si blog

Bezhraničná krivda a bezmocnosť je”hnacím motorom”revolúcie.

Bezhraničná krivda a bezmocnosť je”hnacím motorom”revolúcie.A to platí všade na svete,dokonca aj na Slovensku.Stačí si prejsť históriu,brať dnešné dostupné informácie s”rezervou”(média patria bohatým),čítať medzi riadkami(v nezávislých správach) a spočítať si 1+1.
Keď sa organizovali protestné akcie,pochody a demonštrácie proti”Gorile”boli nasadené špeciálne jednotky ktoré sa nasadzujú proti masovým,demolačným akciám pri ktorých sú ohrozené životy,zdravie a majetok.Na možno hlučný a od nahlásenej trasy trochu odklonený pochod protestujúcich určite nebol dôvod nasadiť ťažkoodencov,ktorí brutálnym spôsobom zmlátili každého,ktorý sa dostal do akčného rádia ich obuškov.Určite nebolo treba dokopať na zemi slzným plynom omráčeného mladíka ktorému musela zachraňovať život privolaná RZP.(A to nebol ojedinelý prípad).Určite nebolo treba použiť gumové strely na ľudí ktorí včas nezareagovali na výzvy polície.Na You Tube je k zhliadnutiu nespočetné množstvo záznamov o zásahoch polície.Každý si môže urobiť názor o tom či boli zásahy adekvátne.
Taký pocit bezmocnosti určite nezažívali ľudia ani pri”sviečkovej manifestácii”v Bratislave.Alebo študenti 17.novembra v Prahe.
A pri tom v tej dobe nebola vraj”demokracia”a vládol”komunistický teror”ktorý potláčal akýkoľvek pokus o pomenovanie vtedajšieho stavu pravdivými slovami.
V dnešnom”demokratickom”zriadení kde“neexistuje…?”cenzúra,je“sloboda…?”slova,zhromažďovania,súkromné vlastníctvo majetku je“nedotknuteľné…?” a“zaručené…?” ÚSTAVOU,kde postavenie akejkoľvek osoby je pred zákonom“rovnocenné…?” a každá osoba je zákonom“chránená…?”a má nárok na súdnu ochranu a mohol by som pokračovať do nekonečna,sú nasadzované policajné jednotky na ľudí ktorým sa nepáči rozkrádanie štátneho majetku,korupcia na najvyšších miestach štátnej,súdnej,policajnej i regionálnej úrovni alebo proklamujú nedodržovanie ľudských práv zakotvených v
Ústave SR:
Čl.12    Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.
Ako príklad sa dá poukázať na nerovnaké posudzovanie majoritnej väčšiny a minoritného cigánskeho etnika,ktoré je už v štádiu neudržateľnosti.Nech už z akejkoľvek príčiny chce niekto ísť na pozemok ktorý mu patrí a polícia ho tam nepustí s odôvodnením,že by došlo k  ohrozeniu jeho života alebo zdravia,pretože ten pozemok je obsadený ľudmi ktorí sa ozbrojili nožmi,sekerami,palicami ukončenými priviazanými nožmi a vyhrážajú sa že ho zabijú,tak polícia by mala najskôr asi eliminovať ozbrojených a vyhrážajúcich sa aby zabezpečila plnenie litery zákona o osobnom vlastníctve.
Nestalo sa tak.http://naseslovensko.org/dokumenty/inspekcia_kh2012.pdf
Na podanie trestného oznámenia o nebezpečnom vyhrážaní sa a to so zbraňou v ruke odpovie územne príslušné Obvodné oddelenie  Policajného zboru takto:http://www.naseslovensko.org/dokumenty/uznesenie_kh_gajdos.pdfTakže dovolanie sa pravdy nie je celkom tak(na Slovensku)jednoduché.
Jedno z porekadiel hovorí: “Dotiaľ sa chodí s džbánom po vodu,pokiaľ sa džbán nerozbije.
Ten džbán sa na Slovensku už pravdepodobne rozbil.Spoločnosť je frustrovaná neprispôsobivými občanmi,dovolanie sa spravodlivosti je pre priemerného,dane odvádzajúceho občana nedosiahnuteľné.To o čom sa len vtipkovalo (že nám zdania aj vzduch ktorý dýchame)sa pomaly ale iste stáva realitou.Viď spoplatnenie dažďovej vody,ktorá vám naprší na vašu strechu a pozemok.Za peniaze daňových poplatníkov sa obchoduje s EMISIAMI na ktorých sa nabalujú súkromné osoby.Z peňazí odvedených do zdravotných poisťovní s požehnaním vlády bohatne skupinka ľudí a zdravotníctvo je v krachu.Sociálne postavenie väčšiny obyvateľstva je už na hranici chudoby.Zákony sú napísané tak,že každý sudca alebo advokát si ich môže vyložiť ako mu to vyhovuje a nenastane porušenie zákona.
Ľudia sa stávajú,buď letargickí alebo agresívní.Viď udalosti v DNV,bratislavské nábrežie,Madunice,Hurbanovo a mnoho iných .Pri prevalení sa korupčnej aféry za milióny,ktorej účastníkmi sú”zazobanci”súdy pracujú takou rýchlosťou že niektorí sa rozsudku ani nedožijú.Keď odhalili inšpektora ktorý zobral úplatok desať kilogramov jazmínovej ryže a dve vrecúška kešu orieškov za 28,19 eura dostal päť rokov väzenia.Celé to trvalo ani nie rok.
Čítajte viac:http://www.sme.sk/c/6364412/za-ryzu-a-kesu-oriesky-dostal-pat-rokov.html
V takomto stave ako sa nachádza Slovensko je len otázkou času kedy “pohár pretečie”a tí ktorí sú najviac postihnutí”trhovým mechanizmom”sa voči systému postavia.Aj v súvislosti s    Čl.32 Ústavy SR
Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.

Quo vadis Slovensko. ..

26.09.2013

Dúfam že my p.Henryk Sienkiewicz prepáči ale nič príhodnejšie ako názov jeho diela som nenašiel. Nič nechcem dokazovať.Sú to len"suché"čísla vytiahnuté zo Zbierky zákonov.Ako všetci viac »

Kedy spadne posledná kvapka do pohára?

16.09.2013

V článku na SME :“Ešte to nie je s nami také zlé“p.minister Lajčák opisuje ako dostáva výhražné e-maily.Pôvodne som mal pripravenú len krátku reakciu na tento jeho blog,Ale nakoniec som viac »

orbán

Orbán bude obhajovať školský zákon pred Európskym parlamentom

25.04.2017 12:19

Maďarský premiér Viktor Orbán požiadal Európsky parlament (EP) o to, aby v stredu mohol osobne vystúpiť v súvislosti s kontroverzným školským zákonom.

matovič

Matovič: V NR SR otvárajú listy, to sa nedialo ani za komunizmu

25.04.2017 12:07

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko (SNS) nariadil otvárať podozrivé zásielky, ktoré prichádzajú poslancom NR SR do budovy parlamentu.

Europol, Haag

Spoločná databáza Europolu: Zbytočná nadstavba alebo nevyhnutnosť?

25.04.2017 12:00

Nové právomoci pre boj s terorizmom a počítačovým zločinom Europolu schválil európsky parlament vlani v máji, platiť začnú o necelý týždeň.

Bankovky, peniaze, euro

Platobná morálka na Slovensku sa vlani zlepšila

25.04.2017 11:53

Firmy na Slovensku vlani platili faktúry po lehote splatnosti skôr, než rok predtým. Podnikateľom to pomáha rozprúdiť biznis.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 58896x
Priemerná čítanosť článkov: 1636x

Autor blogu

Odkazy